Cluj.gMania.Ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bancuri :))

4 participanți

In jos

Bancuri :)) Empty Bancuri :))

Mesaj  Ziggy Mier Iul 01, 2009 1:50 am

- Un tip trecea pe stradă ţinând în mână, cu mare grijă, un sul de hârtie igienică. Trecătorii îl priveau invidioşi, iar unul chiar l-a întrebat:
„Nu vă supăraţi, de unde l-aţi luat?”, „Acum câteva minute l-am scos de la Nufărul…”

- Când a plecat de-acasă, Prunariu i-a lăsat maică-sii un bilet pe masă:
„Am plecat în Cosmos. Vin peste o săptămână”. Când vine, găseşte pe masă un bilet de la maică-sa: „Am plecat după brânză. Nu ştiu când vin”. (26 mai
1981)

- La uşa unui apartament sună un puşti: „Tanti, ai făcut supă?”, „Da, puişor, vrei să guşti şi tu?”, „Nu, mulţumesc”, „Atunci, de ce-ai venit?”
„Te roagă mama să ne împrumuţi şi nouă osul”. (6 decembrie 1982)

- Din dispoziţia lui Ceauşescu s-au făcut experimentări şi încrucişări de meri, pentru a se crea un soi de măr pitic, de numai 50 de cm, pe care
să-l poată culege şi şoimii patriei.

- Un miliţian prinde o pereche făcând dragoste într-un boschet. Îi duce la secţie şi, de aici, în faţa tribunalului. La proces, fata e felicitată
pentru patriotism şi băiatul pentru iniţiativă. Miliţianul e arestat pentru întrerupere ilegală de sarcină.

- Ce-i mai rece şi mai rece decât apa rece? Apa caldă.

- De ce a luat comuna Scorniceşti titlul de „Erou al noii revoluţii agrare”? Pentru că a crescut cel mai mare bou. De ce n-a luat şi comuna Petreşti
titlul de „Erou al noii revoluţii agrare”? Pentru că anul acesta nu s-a acordat titlul şi pentru cea mai mare vacă.


- Ultima dorinţă a românilor: să moară Ceauşescu şi Elena să ajungă să trăiască din meditaţii la chimie.


- Ce-a fost înainte: oul sau găina? Mai înainte au fost de toate.
Ziggy
Ziggy

Posts : 29
Join date : 19/06/2009
Age : 29
Location : cluj

Sus In jos

Bancuri :)) Empty Re: Bancuri :))

Mesaj  De. Mier Iul 01, 2009 1:53 am

seci bancurile:)))....by Unguru desigur=)))
De.
De.
gMania Owner

Posts : 427
Join date : 16/06/2009
Age : 32
Location : Campia Turzii,cart.Sharat

https://sharat.forumgratuit.ro

Sus In jos

Bancuri :)) Empty Re: Bancuri :))

Mesaj  Caddy Mier Iul 01, 2009 2:00 am

o da:)))
Caddy
Caddy
gMania Owner

Posts : 277
Join date : 17/06/2009
Age : 31
Location : campia turzii judetu cluj

Sus In jos

Bancuri :)) Empty Re: Bancuri :))

Mesaj  BulaN<3L Joi Iul 02, 2009 2:44 am

mah... sincer am vrut sa rad... da mah lory... puteai pune ceva mai tare decat astea bre:)))!!!!
astept mai bune:-w
BulaN<3L
BulaN<3L

Posts : 53
Join date : 17/06/2009
Age : 34
Location : Campia-Turzii Cart. Sharat

Sus In jos

Bancuri :)) Empty Re: Bancuri :))

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum